Ostatnie trzy dekady były okresem bardzo intensywnym w rozwóju neuronauk. Dzięki badaniom mózgu przez naukowców, wiemy dziś o nim bardzo dużo w porównaniu z całą wiedzą pochodzącą sprzed 30 lat.

Osiągnięcia neuronaukowców mają dziś ogromne znaczenie w wielu dziedzinach, w których mamy do czynienia z drugim człowiekiem, jego zachowaniem, decyzjami.

Neuropsycholodzy przyczynili się do powstania metodologii, która bada preferowane zachowania naturalne człowieka. PRISM, bo o nim mowa, opiera się o predyspozycje naturalne oraz neuroplastyczność mózgu. Oznacza to, że bada zachowania instynktowne dla danego człowieka oraz jego zdolność do zmiany.

 

 

Czego możesz się dowiedzieć po wykonaniu badania PRISM?

  • Jak zachowujesz się przez większość czasu, biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz oczekiwania otoczenia np. środowisko pracy.
  • Preferencje behawioralne mierzone na skali ciągłej, pokazują autentyczne zachowania, które są różne w zależności od sytuacji np. czasem potrzebujesz spokoju, a w niektórych sytuacjach wręcz bardzo dużego dynamizmu i zmienności.
  • Zobaczysz swoje predyspozycje bez nadawania im etykiet, ponieważ zamykanie w ramach nie jest nigdy adekwatne do rzeczywistości. Nikt nie reprezentuje w 100% tylko jednego typu zachowania. 
  • W PRISM zobaczysz zachowania preferowane z ich intensywnością jednocześnie. Czyli jakie sytuacje są dla Ciebie naturalne oraz jakich Ci potrzeba, by zaspokoić swoje potrzeby i w jakim stopniu.

 

Wyniki PRISM pokazane są obrazowo, jako diagram naniesiony na makietę mózgu.

Dla łatwiejszego zrozumienia, użyte są 4 kolory, odpowiadające za określone zachowania i osadzone w określonych częściach mózgu: złoty, zielony, czerwony, niebieski.

Prócz tego podziału głównego, każda ćwiartka podzielona jest jeszcze na 2 części, które się od siebie różnią. Znajomość tych różnic powoduje, że to badanie jest niezwykle precyzyjne i trafnie oddaje prawdziwą naturę badanego człowieka.

 

Gdzie PRISM ma zastosowanie?

  • W biznesie, ponieważ już na etapie rekrutacji możesz zbadać zgodność profilu kandydata z profilem stanowiska. W późniejszym etapach takich jak np.: diagnostyka efektywności pracownika, zespołu, planowania ścieżki rozwoju pracownika.
  • Prywatnie, z uwagi na lepsze zrozumienie swoich zachowań poprzez poznanie ich źródła. Gdy rozumiesz bardziej siebie, rozumiesz także lepiej innych i potrafisz bardziej rozpoznać czyjeś oczekiwania, czy potrzeby.
  • W planowaniu/zmianie kariery, ponieważ łatwo możesz stwierdzić jakie zadania, czy sytuacje sprawią, że będziesz dobry w danym obszarze, nie będziesz się tam męczyć i będziesz wykonywać określone zadania z przyjemnością.

PRISM oferuje swoistą profilaktykę przed wypaleniem zawodowym i jednocześnie jest metodą przybliżająca do odszukania źródeł spełnienia zawodowego.   

 

Chciałbyś skorzystać z osiągnięć neuronauki dla własnego użytku? Dobrze trafiłeś!

Jako certyfikowana trener PRISM jestem uprawniona do przeprowadzania tych badań, interpretowania ich oraz wsparcia Cię w profesjonalnym włączeniu wyników do Twoich dalszych planów działania.

Zapraszam Cię do kontaktu.

Porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach, odpowiem na Twoje pytania związane z tą metodą i wówczas podejmiesz decyzję o przeprowadzeniu PRISM.

Skorzystaj!  Umów się ze mną na gratisową konsultację, trwającą 30 min.

Zadzwoń pod nr tel.: 600-240-308

Do usłyszenia 🙂

Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest