
POBIERZ BEZPŁATNEGO EBOOKA
- poznasz lepiej siebie,
- rozpoznasz swój potencjał,
- sprawdzisz predyspozycje zawodowe,
- poznasz zasady dobrej autoprezentację na rozmowę kwalifikacyjną.
Zapewne słyszałeś opowieści i wysłaniu kilkudziesięciu CV bez odzewu, prawda? To jest wynik braku odrobienia powyższej „pracy domowej”.
Jeśli masz jasno określony cel zawodowy i wiesz dlaczego chcesz iść w tym kierunku to znaczy, że dobrze znasz swoje mocne kompetencje oraz wiesz jak ich użyć, by przynieść wymierne korzyści pracodawcy. Piszesz wówczas CV sprofilowane, w którym pokazujesz te właśnie kompetencje i przedstawiasz się jako ekspert od tego konkretnego obszaru.
Co ważne dla Ciebie także, wiesz gdzie i dlaczego chcesz podjąć pracę. Dzięki temu jesteś skoncentrowany na wybranej grupie przedsiębiorstw, w których Twoja ekspertyza jest nieodzowna. Unikasz sytuacji szukania pracy w sposób chaotyczny i przypadkowy.
Jeśli nie odpowiesz sobie na pytanie o dalszy cel zawodowy, to równie niekonkretnie szukasz pracy i niekonkretnie prezentujesz się potencjalnym pracodawcom w procesie rekrutacyjnym. Nie jesteś wówczas przekonujący jako kandydat i nie wzbudzasz zaufania jako ekspert w danym obszarze.
A więc… do roboty 😉