Ostatnie trzy dekady były okresem bardzo intensywnym w rozwóju neuronauk. Dzięki badaniom mózgu przez naukowców, wiemy dziś o nim bardzo dużo w porównaniu z całą wiedzą pochodzącą sprzed 30 lat.
Osiągnięcia neuronaukowców mają dziś ogromne znaczenie w wielu dziedzinach, w których mamy do czynienia z drugim człowiekiem, jego zachowaniem, decyzjami.
Neuropsycholodzy przyczynili się do powstania metodologii, która bada preferowane zachowania naturalne człowieka. PRISM, bo o nim mowa, opiera się o predyspozycje naturalne oraz neuroplastyczność mózgu. Oznacza to, że bada zachowania instynktowne dla danego człowieka oraz jego zdolność do zmiany.
Czego możesz się dowiedzieć po wykonaniu badania PRISM?
- Jak zachowujesz się przez większość czasu, biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz oczekiwania otoczenia np. środowisko pracy.
- Preferencje behawioralne mierzone na skali ciągłej, pokazują autentyczne zachowania, które są różne w zależności od sytuacji np. czasem potrzebujesz spokoju, a w niektórych sytuacjach wręcz bardzo dużego dynamizmu i zmienności.
- Zobaczysz swoje predyspozycje bez nadawania im etykiet, ponieważ zamykanie w ramach nie jest nigdy adekwatne do rzeczywistości. Nikt nie reprezentuje w 100% tylko jednego typu zachowania.
- W PRISM zobaczysz zachowania preferowane z ich intensywnością jednocześnie. Czyli jakie sytuacje są dla Ciebie naturalne oraz jakich Ci potrzeba, by zaspokoić swoje potrzeby i w jakim stopniu.
Wyniki PRISM pokazane są obrazowo, jako diagram naniesiony na makietę mózgu.
Dla łatwiejszego zrozumienia, użyte są 4 kolory, odpowiadające za określone zachowania i osadzone w określonych częściach mózgu: złoty, zielony, czerwony, niebieski.
Prócz tego podziału głównego, każda ćwiartka podzielona jest jeszcze na 2 części, które się od siebie różnią. Znajomość tych różnic powoduje, że to badanie jest niezwykle precyzyjne i trafnie oddaje prawdziwą naturę badanego człowieka.
Gdzie PRISM ma zastosowanie?
- W biznesie, ponieważ już na etapie rekrutacji możesz zbadać zgodność profilu kandydata z profilem stanowiska. W późniejszym etapach takich jak np.: diagnostyka efektywności pracownika, zespołu, planowania ścieżki rozwoju pracownika.
- Prywatnie, z uwagi na lepsze zrozumienie swoich zachowań poprzez poznanie ich źródła. Gdy rozumiesz bardziej siebie, rozumiesz także lepiej innych i potrafisz bardziej rozpoznać czyjeś oczekiwania, czy potrzeby.
- W planowaniu/zmianie kariery, ponieważ łatwo możesz stwierdzić jakie zadania, czy sytuacje sprawią, że będziesz dobry w danym obszarze, nie będziesz się tam męczyć i będziesz wykonywać określone zadania z przyjemnością.
PRISM oferuje swoistą profilaktykę przed wypaleniem zawodowym i jednocześnie jest metodą przybliżająca do odszukania źródeł spełnienia zawodowego.
Chciałbyś skorzystać z osiągnięć neuronauki dla własnego użytku? Dobrze trafiłeś!
Jako certyfikowana trener PRISM jestem uprawniona do przeprowadzania tych badań, interpretowania ich oraz wsparcia Cię w profesjonalnym włączeniu wyników do Twoich dalszych planów działania.
Zapraszam Cię do kontaktu.
Porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach, odpowiem na Twoje pytania związane z tą metodą i wówczas podejmiesz decyzję o przeprowadzeniu PRISM.
Skorzystaj! Umów się ze mną na gratisową konsultację, trwającą 30 min.
Zadzwoń pod nr tel.: 600-240-308
Do usłyszenia 🙂