Wakacje z Karierą

Zapraszam serdecznie na 4 dni dedykowane twojej dalszej karierze 

9 – 12 sierpnia g. 19:15 – bezpłatny cykl szkoleń

 

Agenda

⇒ 9 sierpnia g. 19:15

3 rzeczy, które należy wiedzieć przed zmianą pracy

Powody do zmiany pracy bywają różne. 

Niezależnie dlaczego decydujesz się zmienić pracę, zrób to w sposób metodyczny, by za kilka miesięcy nie mieć znów podobnej sytuacji, która była powodem do zmiany pracy.

Z drugiej strony, rynek pracy zmienia się dynamicznie i w skutek sytuacji makroekonomicznej staje się wciąż inny. To z kolei ma bezpośredni wpływ nie tylko na zapotrzebowanie względem określonych zawodów, a także na sposób prowadzenia procesów rekrutacyjnych przez pracodawców.

Podczas szkolenia omówimy dokładnie newralgiczne kwestie, które należy znać przed wysłaniem pierwszego CV.

Lepiej mieć tę wiedzę przed nowym zatrudnieniem niż przekonać się boleśnie o jej braku w trakcie trwania nowo(źle)podjętej współpracy.

Zapraszam na interaktywne szkolenie, na którym otrzymasz niezbędne informacje związane ze zmianą pracy oraz zadasz ważne dla Ciebie pytania w ramach sesji Q&A. 

 

⇒ 10 sierpnia g. 19:15

Cel zawodowy czyli Jak zmienić pracę na lepszą

 

Dosyć łatwo podjąć decyzję o zmianie pracy.

Czy równie łatwo zmienić pracę na faktycznie lepszą od obecnej?

Kto podejmował się choć raz takiego wyzwania wie, że ten proces może nie być ani szybki, ani przyjemny i zdarza się, że jest… nieskuteczny jeśli chodzi o poprawę zatrudnienia.

Co zrobić, by nie doświadczyć takiej sytuacji?

Konieczne jest określenie celu zawodowego, który będzie precyzował to czego naprawdę chcemy w ujęciu zawodowym (i nie tylko).

Czy to jest łatwe? Tylko pozornie.

Często wydaje nam się, że zmiana pracy jest celem. To złudne wyobrażenie, bo faktycznie skupiające się tylko na zmianie.

Takie podejście często owocuje kolejnym nietrafionym zatrudnieniem i ponowną frustracją.

Na szkoleniu omówimy ważne etapy służące do zdefiniowania celu zawodowego. Właśnie po to, by proces zmiany pracy był jak celowanie do tarczy, a nie rzucanie kulą w płot. Zapraszam!

⇒ 11 sierpnia g. 19:15

Jak przygotować skuteczne CV 

 

Szablony CV i mnóstwo wzorów do pobrania z internetu to coś ułudnie dającego pewność, iż złożenie aplikacji to błahostka.

Złożenie aplikacji jest proste. Otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną już nie.

Oczywiste jest, że CV jest przepustką do rozmowy kwalifikacyjnej, a mimo tego wiele osób nie przykłada dużego znaczenia do tego dokumentu

To strategiczny błąd!

Jak chcesz przekonać pracodawcę, że jesteś idealnym kandydatem skoro wysyłasz to samo CV w odpowiedzi na różne oferty pracy?

To tak jak byś na różne pytania udzielał zawsze tej samej odpowiedzi. Przyznasz, że to jest nielogiczne.

Podczas szkolenia opowiem o najistotniejszych kryteriach decydujących o atrakcyjności CV, o tym jakie są powszechne błędy powielane w CV oraz o co zadbać, by zredagować skuteczne CV. Zapraszam!

⇒ 12 sierpnia g. 19:15

Jak przygotować ekspercki profil na LinkedIn

 

Hasło “aktywna obecność na LinkedIn” staje się już dziś truizmem szczególnie wśród menadżerów, ekspertów, influencerów, przedsiębiorców.

Osoba będąca świadomym uczestnikiem świata biznesu oraz świadomym kreatorem własnej kariery wie, że LinkedIn jest platformą stwarzającą wielość możliwości zawodowych i biznesowych.

Skoro tak, to koniecznością wydaje się bycie członkiem społeczności LinkedIn’a, a podstawą do tego jest ekspercki profil.

Nie wystarczy wypełnić kolejnych rubryk, by mieć pewność, że profil przyniesie oczekiwane korzyści.

Wartościowe kontakty, nowe kontrakty, atrakcyjne zatrudnienie to niektóre z możliwości. Czy będą także naszymi możliwościami to zależy od nas i tego jak będziemy prowadzić nasz profil oraz zarządzać naszą aktywnością. 

Na szkoleniu dowiesz się jak powinien być przygotowany ekspercki profil LinkedIn, by był Twoją wizytówką i generatorem możliwości zawodowych. Zapraszam!

Co mówią o mnie klienci?

Kilka słów o mnie

Anna Cichowska

Wspieram w zmianie pracy za lepszą

Pomagam odnaleźć i określić cel zawodowy, spójny z predyspozycjami, potrzebami oraz wartościami. Pomagam zaplanować i zdobyć cel zawodowy. Pomagam w przygotowaniu skutecznego CV, profilu na LinkedIn, przygotowuję do efektywnej rozmowy kwalifikacyjnej.

Pracuję w obszarze coachingu kariery, badania predyspozycji behawioralnych, odkrywaniu zasobów, rozwoju kompetencji miękkich, budowania marki osobistej, budowania zespołów w oparciu o mocne strony i mentoringu młodych menadżerów.

Jestem trenerką PRISM Brain Mapping i diagnozuję predyspozycje zachowań naturalnych oraz zawodowe.

Prowadzę konsultacje, webinary, warsztaty i szkolenia. Pracuję z grupami oraz indywidualnie.

Prowadzę blog o tematyce zawodowej oraz jestem autorką e-book’ów: “Jak mam odkryć czego naprawdę chcę od pracy?” i “Co robię nie tak w moim CV?”.

Wykładam na Studiach Podyplomowych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku “Akademia Współczesnego Menedżera”.

Jestem członkinią Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówczyń i Mówców w Polsce.